Reklama
KOMBIT-kasy

„KAMIL” W STRZAŁKOWIE OFICJALNIE OTWARTY [FOTO]

Dziś nadszedł dla wielu długo wyczekiwany dzień. W Strzałkowie otwarto placówkę Opiekuńczo -Wychowawczą „Kamil”. Dom będzie azylem dla czternaściorga dzieci. Z pomysłem utworzenia placówki wystąpiła dyrekcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

– Takie placówki nigdy nie powinny powstawać, dlatego że miejsce każdego dziecka jest w domu rodzinnym. Życie pisze różne scenariusze i z różnych powodów rodzice pozbawiani są pieczy rodzicielskiej. Wszystkim życzę dużo siły i pogody ducha. Trzeba pracować tak żeby stworzyć namiastkę prawdziwej rodziny. Życzę też wytrwałości aby tym dzieciakom było jak najlepiej. Aby troska na zawsze zniknęła z ich twarzy – mówiła starosta Beata Pokora.

„Kamil” będzie funkcjonował przez całą dobę. Pracę w placówce znajdzie 11 osób, w tym 7 wychowawców. Pozostali pracownicy będą zajmować się księgowością i utrzymaniem porządku na terenie obiektu. Jej dyrektorem została Klaudia Olas. Palcówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Kamil” z siedzibą w Strzałkowie to pierwsza tego typu placówka na terenie powiatu radomszczańskiego. Zgodnie z założeniami trafią do niej dzieci pozbawione z różnych powodów opieki rodzicielskiej. „Kamil” ma być dla nich drugim domem. – Dzieciakom, które trafią pod dach „Kamila” zapewnimy doskonałe warunki bytowe, poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego i fizycznego, czyli wszystko to czego dziecko potrzebuje – zauważa dyrektor PCPR, Monika Malcher. „Kamil” zapewni dzieciom nie tylko opiekę ale także wychowanie i wspólną integrację. Pobyt podopiecznych w domu będzie miał chcarakter przejściowy – do momentu powrotu dziecka do rodziny biologicznej bądź rodziny zastępczej. Placówka mieści się w domu jednorodzinnym, w którym działał Rodzinny Dom Dziecka. Wnętrza zostały odświeżone i doposażone. Na nowych lokatorów czekają pokoje wyposażone w niezbędne meble (m.in biurka, łózka, szafki oraz sprzęt rtv).

W ośrodku ma być jak w dużej rodzinie. Opiekunowie będą spędzać czas ze swoimi podopiecznymi całą dobę. Wspólnie mają robić zakupy, sprzątać, gotować. Koszty funkcjonowania POW szacuje się na ok. 900 tys. zł. rocznie.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW