NA SYGNALEZ ŻYCIA MIASTA

ALARM BOMBOWY W SKARBÓWCE

Ewakuowano 100 osób. Na całe szczęście alarm okazał się fałszywy.

To nie były ćwiczenia. To był prawdziwy alarm… Mowa o dzisiejszym alarmie bombowym w Urzędzie Skarbowym w Radomsku.  W wyniku działań policji ewakuowano 100 osób. Na całe szczęście na strachu się skończyło.

– Kilka minut przed godziną 11.  naczelnik Urzędu Skarbowego w Radomsku poinformował Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że około godziny 10. do urzędu wpłynął mail informujący o tym, że za godzinę w placówce wybuchnie bomba. Z naszych informacji wynika, że nie tylko w Radomsku zaistniały takie sytuacje, maile pojawiły się w urzędach w kilku województwach – relacjonuje podinsp. Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby: policja i straż pożarna.  –  Policyjny pirotechnik wraz z naczelnikiem radomszczańskiej skarbówki sprawdził budynek. Informacja o ładunku się nie potwierdziła – informuje W. Auguścik.

Z urzędu ewakuowanych zostało około 100 osób, które na zakończenie akcji czekały w pobliskiej bibliotece. Pracownicy powrócili do pracy.  – Zakończyliśmy działania, jednocześnie przyjęliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – konkluduje podinsp. Wojciech Auguścik.

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW