Z ŻYCIA MIASTA

RADOMSKO MUREM ZA OWSIAKIEM

Mieszkańcy Radomska tłumie wzięli udział w happeningu ph. „Radomsko Murem za Owsiakiem”, który zorganizowany został na placu przy Miejskim Domu Kultury. Celem wydarzenia było wyrażenie poparcia dla dotychczasowych działań podejmowanych przez Jurka Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

„Murem za Owsiakiem” to spontaniczna akcja, która została zainicjowana w Internecie krótko po rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji prezesa Fundacji WOŚP. Decyzja szefa WOŚP była odpowiedzią na atak na prezydenta Gdańska podczas tegorocznego 27. finału akcji. Tuż po pogrzebie Pawła Adamowicza Owsiak opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym poinformował, że wraca do WOŚP. Decyzję uzasadnił wyrazami solidarności, które w ostatnich dniach otrzymał od milionów Polaków.

Radomszczanie tym bardziej postanowili mu podziękować i w niedzielny wieczór tłumnie przybyli na plac przy MDK, by wyrazić swoje poparcie dla działań Orkiestry oraz wdzięczność dla jej twórcy.

– Wiemy już, że Jurek Owsiak wraca na stanowisko prezesa. Tym bardziej chcemy pokazać wsparcie dla Orkiestry, dla cudownej idei, która powstała 27 lat temu, chcemy oddać hołd jej twórcy – mówi Łukasz Berlanka, organizator wydarzenia.

Podczas happeningu kilkaset osób wysłało #ŚwiatełkoDlaJurka, tzn. zapaliło zimne ognie i zapozowało do wspólnego zdjęcia.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Nie życzę sobie pisania przez was w moim imieniu. Możecie sobie, bawiąc się w dziennikarzy kasować co chcecie ale ludzi nie skasujecie. Żałosne jest to co robicie. Możecie sobie być murem czy czym tam chcecie ale nie uważajcie się za reprezentacje całego miasta bo miasto wam takiego mandatu nie dało. To jest skandal!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW