MEBIN

Alarmy bombowe w radomszczańskich szkołach

Dzisiaj rano służby otrzymały informacje o ładunkach wybuchowych, które miały zostać podłożone w placówkach oświatowych na terenie powiatu radomszczańskiego.

Radomszczańscy policjanci otrzymali 6 zgłoszeń z informacją o podłożeniu bomby. Fałszywe wiadomości dotarły do II LO, ZSE-E, ZSE, ZSDiOŚ, ZSP nr 1, szkoły w Dobryszycach i Strzałkowie. Służby mają obowiązek sprawdzić każde takie zgłoszenie, w większości przypadków zajmuje się tym policja i nie ma konieczności wzywania straży pożarnej. Tym razem, na miejsce skierowano policję, która sprawdziła każdą ze szkół.

We wszystkich przypadkach służby nie stwierdziły, aby istniało jakiekolwiek zagrożenie. Ze względu na niską wiarygodność, nie ewakuowano uczniów. Egzaminy maturalne rozpoczęto zgodnie z harmonogramem – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Podobne zgłoszenia miały miejsce w innych miastach w kraju.

W 2011 r. zaostrzono kary za fałszywe alarmy bombowe. Za takie zachowanie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 lat, dodatkowo sprawcy mogą zostać obciążeni kosztami przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej.


Czytaj też: Matura 2021. Na początek egzamin z języka polskiego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW