Ania z Kamieńska walczy z ostrą białaczką! Rodzina prosi o wsparcie zbiórki na nierefundowany lek

Reklama

Ania Zbierańska z Kamieńska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, w październiku 2022 roku usłyszała okrutną diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Teraz bliscy proszą o wsparcie w zbiórce na zakup nierefundowanego leku, który zalecili lekarze.


Ania jest podopieczną Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi Krwinka. Dokładnie dzisiaj, 20 września dziewczyna obchodzi swoje 16 urodziny i z tej okazji na portalu siepomaga.pl bliscy założyli puszkę ze zbiórką urodzinową, aby zrobić jej prezent oraz jak najszybciej uzbierać pozostałą kwotę do zbiórki głównej.

Jak do tej pory podczas różnych imprez organizowanych w powiecie można było oddać krew a także zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku. Nadal można to zrobić! Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna. Polega na odpowiedzi na kilka pytań, wypełnieniu formularza rejestracyjnego i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka na 3 pałeczki. Całość zajmuje nie więcej niż 7 minut.

Pilnie potrzebny nierefundowany lek!

W tym momencie sytuacja jest dramatyczna, ponieważ lekarze zalecili zakup leku, który nie podlega refundacji przez NFZ. A tylko ten lek może uratować jej życie! – apelują rodzice Ani.

Jak piszą dalej bliscy Ani:

Przez całe swoje dotychczasowe życie Ania nie chorowała i była okazem zdrowia. Sytuacja zmieniła się w październiku zeszłego roku. Córka gorzej się czuła, była osłabiona i bolała ją głowa. Wydawać by się mogło, że to tylko jesienne przeziębienie.

Jednak objawy nas zaniepokoiły. Ania nigdy nie chorowała. Dlatego, gdy tylko zaczęła się gorzej czuć, szukaliśmy przyczyny. Niestety, po wykonaniu badań laboratoryjnych oraz tomografii głowy trafiła do Kliniki Hematologii i Onkologii w Łodzi, a tam potwierdzono diagnozę – ostra białaczka szpikowa.

Obecnie Ania jest w trakcie chemioterapii, ale towarzyszą jej liczne dolegliwości, pojawiają się powikłania, takie jak zapalenie jelit, które objawia się silnymi bólami brzucha wymagającymi podawania nieraz naprawdę silnych leków. Wtedy też włączane jest żywienie pozajelitowe. Do tego potrzebne są transfuzje krwi.

Jako nastolatce Ani trudno zaakceptować utratę włosów. Tęskni za życiem sprzed choroby, spotkaniami z rówieśnikami, klasą i nauczycielami z nowej szkoły. Niestety, straszna codzienność wygląda tak, że w najbliższej przyszłości więcej czasu spędzi w szpitalu niż w domu…

Ale mimo choroby, na co dzień Ania jest nastolatką pełną pasji i radości. Ma przed sobą całe życie, stoi przed wyborem kierunku studiów. I choć pomysłów na swoją przyszłość ma nadal kilka i jeszcze na 100% nie wie jaki kierunek wybierze, to jest pewna, że studia będą kolejnym ważnym etapem w Jej życiu. Od września pełna mobilizacja ku zdrowiu, bo przed nią egzamin maturalny.

Podczas choroby Ania stawiła czoła wielu trudnościom: chemioterapia, liczne badania, zabiegi. Sytuacja stanowi ogromne wyzwanie dla całej rodziny, dlatego tak ważne jest jak najszybsze działanie. Zwracamy się z prośbą o pomoc właśnie do Was. Ania wciąż ma plany, marzenia i całe życie przed sobą. Bez Waszego wsparcia i drogiego leczenia te plany mogą legnąć w gruzach.

Link do zbiórki: TUTAJ i TUTAJ.


Czytaj też: „Nie wahaj się – uratuj życie! Zostań Dawcą szpiku!” [VIDEO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD