KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

APASSIONATA DOCENIONA NA „PRZYSTANKU 60+”

Zespół „Apassionata” działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” oraz solistka Maria Borowik z Radomska otrzymali wyróżnienie w XV Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” – kolędy i pastorałki, zorganizowanym przez Łódzki Dom Kultury.

Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” , to cieszący się największą popularnością przegląd skierowany do seniorów z województwa łódzkiego.

Do konkursu zakwalifikowanych zostało 12 zespołów, 8 chórów oraz 14 solistów z województwa łódzkiego. Łącznie na scenach Łódzkiego Domu Kultury zaprezentowało się przeszło 400 seniorów. W kategorii zespoły zwyciężył Zespół Śpiewaczy Biała” z Białej koło Wielunia. Pozostałe nagrody otrzymali: zespół „Cantabile” z Opoczna (II miejsce) oraz zespół „Canto Amici” z Łasku (III miejsce). Wśród wyróżnionych znaleźli się: zespół „Miriam Lipconki” z Lipiec Reymontowskich, zespół „Apassionata” z Radomska oraz zespół „Nad Wolbórką” z Wolborza.

W kategorii chóry jury przyznało nagrody: Towarzystwu Śpiewaczemu „Lutnia” z Aleksandrowa Łódzkiego (I miejsce),  chórowi „Artis Gaudium” z Tomaszowa Mazowieckiego (II miejsce), chór „Słoneczny Krąg” z Głowna (III miejsce).  W tej kategorii jury przyznało dwa wyróżnienia dla Chóru Emeryta i Rencisty z Brzeźnia oraz Chóru „Echo Leśne” z Kolumny.

W kategorii soliści zwyciężył Mieczysław Kincel z Tomaszowa Mazowieckiego. Kolejne nagrody otrzymali: Wiesława Konewka z Lubochni (II miejsce) i Jadwiga Kocik z Tomaszowa Mazowieckiego (III miejsce). Jury przyznało również trzy wyróżnienia dla Marii Borowik z Radomska, Henryka Łużyńskiego z Brzeźnia oraz Danuty Stokłosa z Kolumny.

Przegląd kolęd i pastorałek to pierwsze zrealizowane w roku 2019 działanie skierowane do seniorów. Wydarzenie zakończył występ pedagogów i studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, którzy wykonali najpiękniejszą polską muzykę bożonarodzeniową.

Kolejny przegląd w kategorii teatr i kabaret zaplanowany został na kwiecień 2019 r. Już dziś zapraszamy serdecznie wszystkich seniorów do udziału.

(źródło: Malwina Paroń, Łódzki Dom Kultury)

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW