Select

Badania archeologiczne w centrum Radomska

Polonaisse

Prace archeologiczne prowadzone na terenie przeznaczonym na budowę parkingu przy ul. Reymonta odkrywają zabudowę dawnego Radomska.

Pracujący na miejscu archeolodzy z każdą kolejną warstwą ziemi odnajdują pozostałości po dawnym życiu radomszczan. W toku prac napotkali na fragment starego kamiennego bruku z zachowanym rynsztokiem, części ceramiki oraz szkła – mówi Karolina Turowska z biura prasowego Urzędu Miasta.

W miejscu wyburzonej kamienicy natrafiono na stare fundamenty poprzednich budynków. Archeolodzy liczą na odkrycie ciekawych obiektów z okresu średniowiecza.

Prace archeologiczne wykonuje firma archeologiczna Artefakt Krzysztof Błaszczyk.


Najdroższy parking w mieście

Na zaplanowanej przestrzeni użytkowo-rekreacyjnej pojawi się parking, ogródek deszczowy i ogródek zapachowy.

Powstanie 60 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, które wykonane zostaną z kostki betonowej ażurowej. Powstaną również drogi dojazdowe i chodniki z kostki a’la granit. Na terenie inwestycji pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, leżaki z palet, a także budki dla owadów i studnie abisyńskie. W ogrodzie zapachowym stanie altana, a prowadzić do niej będą tłuczniowe ścieżki.

Zaplanowano także nasadzenia 45 gatunków roślin, w tym 5 gatunków drzew jak klon polny, klon tatarski, brzozy pożyteczne, śliwy wiśniowe i ślidośliwy larmackie.

Ponadto powstaną 2 stanowiska przystosowane do ładowania pojazdów elektrycznych. Wykonawca na wykonanie inwestycji będzie miał czas od zawarcia umowy do 28 października 2022 roku.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD