SPORT

BARDZO UDANY WEEKEND TENISISTÓW STOŁOWYCH UMLKS

W miniony weekend pięć spotkań mistrzowskich rozegrały wszystkie drużyny tenisa stołowego UMLKS Radomsko. W II Lidze kobiet drużyna w piątek w Gorzkowicach zremisowała 5-5 z miejscowym GUKS, a w sobotę też na wyjeździe aż (-1 pokonała w Kleszczowie Omegę).

W meczach tych punkty zdobyły: Patrycja Mazurek 4,5 pkt, Aleksandra Niemiec i Kinga Więcławska po 3,5 oraz Dominika Pluta 2,5pkt. Bardzo dobre mecze rozegrał męski zespół w III Lidze w sobotę pokonał w radomszczańskiej Hali MOSiR-u Fungis Maków 7-3 i takim samym rezultatem wygrał w niedzielę w Piotrkowie Tryb. z Wobistalem , a punkty w obu meczach zdobyli: Krzysztof Wieczorek 4,5, Tomasz Stępień 4, Bogdan Kokosiński 3 oraz Ireneusz Grodek 2,5pkt. W sobotę w Sulejowie grały też rezerwy UMLKS w V lidze gromiąc 10-0rezerwy Startu Przygłów, a punkty zdobyli: Artur Tatara i Mateusz Winkler po3,5 oraz Bartek Witaszczyk 3pkt.

– Jestem bardzo zadowolony ze zdobytych punktów przez wszystkie zespoły, szczególnie cieszą wygrane panów w III lidze, bo dotychczas szło nam jak po grudzie. Liczyłem na to, że po tych meczach zaczniemy awansować w tabeli i to się stało. Jesteśmy już na 7 miejscu. Rezerwy są liderem i o barażach do IV ligi zadecyduje rewanż w Łodzi z Energetykiem II, ale to po nowym roku. Cieszy coraz lepsza gra naszych dziewcząt. Warto odnotować kapitalną grę Patrycji Mazurek, która jak dotąd nie przegrała gry w II lidze, a nasz zespół jest na 6 miejscu mów trener Jacek Kawka.

Na zdjęciach: II liga Kobiet w Gorzkowicach – stoją od lewej: P. Mazurek, D. Pluta, K. Więcławska i A. Niemiec oraz przy stole w Kleszczowie Patrycja Mazurek.

(info: UMLKS Radomsko)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close