Z ŻYCIA MIASTA

BĘDĄ DROŻSZE ŚMIECI W RADOMSKU?

Wszystko wskazuje na to, że w Radomsku wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Na prezydencką propozycję podwyżek wyrazili dziś zgodę radni z komisji gospodarki komunalnej.

Projekt zakłada opłatę 10,50 złotych za śmieci segregowane i 15 złotych za nieposegregowane. Władze Radomska proponują też różnicowanie cen dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. W tym przypadku proponuje się 9,50 złotych za odpady segregowane i 14 złotych za odpady niesegregowane.

Radny Rafał Dębski dopytywał m.in., co ma wpływ na tak drastyczną podwyżkę. –  Tak naprawdę stawki trzeba było podnieść już dawno temu. Mianowicie, od samego początku, czyli od 2013 roku te stawki się nie bilansowały. Były uchwalone w kwocie niższej niż wynikało to z kosztów. Tyle tylko, że w pierwszym etapie funkcjonowania systemu nie przynosiło to aż tak dużych strat. Obecnie straty są duże – wyjaśnia mecenas Bogusław Dziadkiewicz. – W styczniu 2015 roku za odbiór odpadów miasto płaciło 60.890,78 złotych, a w styczniu 2016 roku już 146.748, 25 złotych, czyli koszt odbioru wzrósł o ponad 100 proc. Dodatkowo wzrosły opłaty za zagospodarowanie tych odpadów z 205 złotych (w 2013 roku) na 230 złotych (od 1 kwietnia 2015 r.) za tonę odpadów – uzupełnia naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Radomsko Marzanna Proszowska.

Ostateczną decyzję w kwestii wzrostu opłat za odbiór śmieci radni podejmą na czwartkowej sesji.

Tagi
Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close