LIKWIDACJA CZY PRZEKWALIFIKOWANIE? PKP UPOMINA SIĘ O PRZEJAZD NA WARSZYCA

Reklama

Zgodnie z porozumieniem, zawartym przez poprzednie władze Radomska, a dotyczącym przebudowy tzw. „mostka”, po wykonaniu tej inwestycji przejazd kolejowy przy ulicy Warszyca powinien zmienić swoją kategorię.

IMGP9711

W związku z analizą przejazdów kolejowych na terenie Radomska, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zwróciła się z zapytaniem do władz miasta, czy mają zabezpieczone fundusze na przebudowę przejazdu kolejowego znajdującego się przy ulicy Warszyca.

–  Chodzi o zmianę kategorii tego przejazdu kolejowego z A na B. Mówiąc bardziej obrazowo, obecnie jest to przejazd kolejowy z dróżnikiem, a zgodnie z zawartym w maju 2013 roku porozumieniem, powinien zostać przekwalifikowany na rogatki, czyli ma być automatyczny  – usłyszeliśmy od wiceprezydenta Jacka Belki.

Wiceprezydent zwraca uwagę na to, iż owego przekwalifikowania można było dokonać przy okazji przebudowy tzw. „mostka”.

– Na tym odcinku były też prowadzone prace, m.in. wykonana została kanalizacja deszczowa. Dlatego wówczas można było się pokusić o dostosowanie tego przejazdu do odpowiednich parametrów. Niestety nie uczyniono tego, dlatego teraz obowiązek automatyzacji spoczywa na nas – zauważa wiceprezydent Belka.

IMGP9708

Koszt przekwalifikowania przejazdu to 200 – 300 tys. złotych. W najbliższym czasie władze miasta spotkają się z szefostwem PKP PLK.  – Lepiej się spotkać i wyjaśnić wszystkie wątpliwości i niejasności niż przerzucać się pismami.  Co dla nas ważne, spółka PKP PLK nie narzuciła nam terminu realizacji tego zadania – mówi wiceprezydent Jacek Belka.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD