BĘDZIE ULICA MARII MOCZYDŁOWSKIEJ?

Reklama

Niewykluczone, że jedna z ulic w Radomsku będzie nosić imię Marii Moczydłowskiej. Z inicjatywą taką wyszły członkinie działającego w PSP7 Szkolnego Klubu Europejskiego „Młodzież dla Europy”. Prośbę pozytywnie zaopiniowała już Komisja Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miejskiej w Radomsku.

Z inicjatywą nadania jednej z ulic imienia Marii Moczydłowskiej wyszły członkinie Szkolnego Klubu Europejskiego „Młodzież dla Europy”: Klaudia Andrzejczyk i Maria Łuszczyn (na zdjęciu). Młode radomszczanki w ostatnich miesiącach dokładnie prześledziły życiorys Marii Moczydłowskiej, która była bohaterką ich pracy, dzięki której Maria i Klaudia mają szansę zostać posłankami tegorocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży.

– Na zakończenie działań przygotowałam list otwarty do przewodniczącego Rady Miasta w Radomsku Łukasza Więcka z prośbą o nadanie jednej z ulic w Radomsku imienia Marii Moczydłowskiej. Dziś otrzymałam odpowiedź. Propozycja została pozytywnie zaopiniowana przez radnych zasiadających w Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miejskiej oraz przekazana do prezydenta z wnioskiem o przygotowanie projektu uchwały w tej sprawie – mówi Klaudia Andrzejczyk. – To sygnał dla każdego, także młodych ludzi, że warto być aktywnym, proobywatelsko i prospołecznie – dodaje.

Maria Moczydłowska to posłanka na Sejm RP z lat 1919-1922. Aktywna feministka, walcząca o prawa kobiet w tamtych latach oraz działaczka na rzecz prohibicji.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD