SĄ PIENIĄDZE NA NOWE AUTOBUSY I PRZYSTANKI

Reklama

Radomsko otrzymało unijną dotację na zakup nowych autobusów oraz wdrożenie inteligentnych systemów transportowych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dwa z ośmiu nowych pojazdów wyjadą na ulice naszego miasta jeszcze w tym roku.

Umowa została podpisana wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Całkowita wartość projektu to ponad 13 mln złotych. Dofinansowanie Radomsko otrzymało natomiast w kwocie ponad 8,5 mln złotych.

–  Z tych środków zakupimy 8 nowoczesnych autobusów, w tym 4 hybrydowe i 4 niskoemisyjne. Dzięki unijnemu wsparciu dostosujemy też infrastrukturę transportową do nowych potrzeb. Wybudujemy 15 nowych wiat przystankowych, które zostaną wyposażone w tablice interaktywne, pokazujące rzeczywisty czas kursowania autobusów – wyjaśnia prezydent Radomska, Jarosław Ferenc. Nowe wiaty przystankowe zostaną zamontowane przy ul. Armii Krajowej, ul. Leszka Czarnego, ul. Piastowskiej, placu 3 Maja, ul. Reymonta, ul. Krasickiego, ul. 11 Listopada oraz ul. Batorego.

Radomszczański magistrat jest na ostatniej prostej, jeżeli chodzi o przetarg na nowoczesne autobusy. – Podpisana wczoraj umowa była nam potrzebna do rozstrzygnięcia przetargu. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zostanie on rozstrzygnięty i nowe autobusy w ciągu najbliższego roku wyjadą na ulice naszego miasta. Oczywiście nie wszystkie od razu, ale chociaż dwa – mówi prezydent. – Zarówno autobusy, jak i wiaty przystosowane będą dla osób niepełnosprawnych – dodaje.

Jak będą wyglądać nowoczesne autobusy będzie można się przekonać podczas tegorocznych Dni Radomska. Wówczas MPK będzie świętować 50 – lecie swojego istnienia i w ramach obchodów zaprezentuje nowy „czerwony”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD