Cieciura-wybory
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

BEZDYSKUSYJNE ABSOLUTORIUM DLA ZARZĄDU POWIATU

W niecałą godzinę wszystko było jasne. Zarząd Powiatu Radomszczańskiego, na czele którego stoi starosta Beata Pokora otrzymał od radnych w pierwszej kolejności wotum zaufania, a następnie zostało mu udzielone absolutorium z wykonania budżetu za 2018 rok. Dyskusji w przedmiotowej sprawie zabrakło…

Radni stracili zapał?  W powiecie jest tak dobrze, że radnych zatkało? A może gorąc robi swoje? To tylko niektóre pytania cisnące się na usta podczas dzisiejszej absolutoryjnej sesji.

Żaden z radnych nie zabrał głosu. Milczała zarówno koalicja, jak i opozycja. Głos po pozytywnym głosowaniu zabrała jedynie starosta Beata Pokora. A głosowanie przebiegło w następujący sposób: 14 radnych (koalicja) było „za” udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu Radomszczańskiego z wykonania budżetu za 2018 rok, 7 natomiast (opozycja) „wstrzymało się” od głosu.

Reasumując, gdyby nie obligatoryjne odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, opinii merytorycznych komisji, czy wreszcie projektu uchwały sesja trwałaby maksymalnie 20 minut…  A to tylko dlatego, że opozycja miała kilka pytań w punkcie dotyczącym sprawozdania z pracy zarządu.

xxx

A co mówili dziennikarzom samorządowcy po skończonej sesji?

Michał Koski, radny Prawa i Sprawiedliwości: Klub Prawa i Sprawiedliwości zdecydował, że „wstrzyma się” od głosu podczas głosowania nad uchwałą absolutoryjną, ponieważ większość radnych powiatowych PiS zasiada w radzie po raz pierwszy. Dlatego też nie chcieliśmy oceniać wykonania budżetu, który w zdecydowanej większości został wykonany bez naszego udziału. Dlatego też radni naszego  klubu „wstrzymali się” od głosu.

Krzysztof Zygma: przewodniczący rady powiatu (Razem dla Radomska): Budżet 2018 roku był trudny dla naszego powiatu. Podczas jego realizacji napotkano na wiele trudności. Jednak jak widać dajemy radę, powiat płynie do przodu. Dlatego też chciałbym pogratulować pani staroście oraz zarządowi. Nisko kłaniam się też wszystkim pracownikom starostwa, którzy wykonują ciężką pracę, aby budżet mógł zostać zrealizowany.

Starosta Beata Pokora, starosta radomszczański: Jeżeli chodzi o wynik głosowania absolutoryjnego, to jest  zawsze trudny do przewidzenia. Z dzisiejszego głosowania jestem bardzo zadowolona. ponieważ nie było głosów przeciwko. Dziękuję zarówno radnym głosującym na „tak”, jak i tym, którzy „wstrzymali się” od głosu. Nie ukrywam, że jestem mile zaskoczona, iż nie było głosów „przeciw”.  Wydaje mi się, że jest to spowodowane tym, że zmieniła się kadencja i większość radnych opozycyjnych, czyli tych, którzy „wstrzymali się” od głosu nie zasiadali w radzie w poprzedniej kadencji.

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW