“Bezpieczna droga do szkoły” z radomszczańską policją

Reklama

Po beztroskiej przerwie wakacyjnej czas na szkolne obowiązki. W bezpiecznym powrocie do szkoły pomagają m.in. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. W środę, 14 września mundurowi gościli w Publicznym Przedszkolu nr 10 w Radomsku.


Liczne grono najmłodszych “Pszczółek” i “Biedronek” z przedszkola przy ul. Armii Krajowej w Radomsku miało okazję poznać zasady bezpiecznych zachowań na drodze. Wśród najważniejszych było prawidłowe przechodzenie przez jezdnię w wyznaczonych miejscach i przy właściwym świetle sygnalizatora, korzystanie z chodnika i poruszanie się pod opieką osób dorosłych. Dzieci dowiedziały się również o tym, jak ważne jest noszenie odblasków, które poprawiają widoczność pieszego na drodze.

Policyjny profilaktyk przypomniał, że pobyt poza domem może nieść ze sobą również inne niebezpieczeństwa. Tu przedszkolaki usłyszały o odpowiednim zachowaniu w sytuacji napotkania obcej osoby. Poznały też tzw.“pozycję żółwia”, jaką należy przyjąć na widok agresywnego zwierzęcia – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Po części teoretycznej przyszedł czas na pokaz praktyczny na przejściu dla pieszych. Pod nadzorem policjantów maluchy uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez drogę.

Wpajanie wszelkich ważnych zasad już od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości zwiększonym poczuciem bezpieczeństwa. Wyrobi też nawyk dbałości o nie we własnym zakresie.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD