Uwaga kierowcy! Zablokowane są droga ekspresowa S8 i autostrada A1

Jubiler Ako

W czwartek, 15 września na drodze ekspresowej S8 oraz autostradzie A1 doszło do wypadków z udziałem ciężarówek. Przejazd jest niemożliwy, a utrudnienia potrwają kilka godzin.


W pierwszym przypadku niemożliwy jest przejazd przez węzeł Łódź Południe na kierunku Wrocław – Gdańsk. Na łącznicy ciężarówka wpadła w poślizg i uderzyła w bariery, całkowicie uniemożliwiając przejazd. Ruch na pozostałych kierunkach węzła odbywa się normalnie.

Aby ominąć zablokowane miejsce, kierowcy jadący trasą S8 z Wrocławia do Warszawy powinni na węźle Łódź Południe skręcić w stronę  Katowic i na węźle Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8), skręcić na S8 w stronę Warszawy. Z kolei jadący w Wrocławia w kierunku Gdańska, powinni także skręcić na węźle Łódź Pd. w kierunku Katowic, dojechać do węzła Piotrków Tryb. Południe (A1/DK74j), tam zawrócić i kontynuować podróż w kierunku Gdańska – informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Utrudnienie potrwa co najmniej kilka godzin.

Zablokowana jest również autostrada A1 na wysokości Adolfinowa na 365 kilometrze. To budowany fragment trasy między Piotrkowem i Kamieńskiem. Tam również ciężarówka uderzyła w bariery blokując przejazd w kierunku Katowic. Jazda w stronę Łodzi odbywa się bez przeszkód.

To miejsce możemy ominąć jadąc przez Piotrków DK91.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD