Bezpieczna droga do szkoły z radomszczańskimi policjantami

Reklama

Na terenie placówek oświatowych powiatu radomszczańskiego, w ramach działań “Bezpieczna droga do szkoły”, policjanci przeprowadzają liczne spotkania edukacyjno-profilaktyczne. Mundurowi oprócz przedstawienia teorii dotyczącej podstawowych zasad ruchu drogowego, rozmawiają z dziećmi o tym, jak zachować się przy kontakcie z bezpańskim psem czy też z osobą obcą.


25 września radomszczańscy policjanci odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową w Strzelcach Małych, ucząc najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

W ramach prowadzonych działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” policjanci przypominają podstawowe zasady ruchu drogowego, które obowiązują zarówno pieszych, jak i rowerzystów. W trakcie spotkań zwracają szczególną uwagę na to, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Mundurowi przypominają uczniom, aby idąc do szkoły unikali rozmów z nieznajomymi, przechodzili przez ulicę w wyznaczonych miejscach stosując zasadę ograniczonego zaufania oraz aby bez względu na pogodę zawsze nosili na ubraniu bądź plecaku elementy odblaskowe. Uczniowie przypomnieli sobie, jak należy zachować się w przypadku napotkania bezpańskiego, agresywnego psa.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych! Apelujemy do rodziców, nauczycieli i przede wszystkim do dzieci o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


Czytaj też: Uczniowie Elektryka wyremontowali pracownię języka polskiego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD