Bezpieczna droga do szkoły z radomszczańskimi policjantami

Reklama

Od początku września na terenie placówek oświatowych powiatu radomszczańskiego, w ramach działań “Bezpieczna droga do szkoły”, policjanci przeprowadzają liczne spotkania edukacyjno-profilaktyczne.


Mundurowi rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie w domu, w szkole, ale również o bezpiecznym poruszaniu się po chodniku oraz innych ważnych tematach związanych z ruchem drogowym.

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych.

Na spotkaniach ze stróżami prawa omawiane są tematy związane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Wskazywane są również zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z ruchem kołowym i pieszym. Mundurowi uświadamiają dzieciom, które miejsca przeznaczone do przechodzenia na drugą stronę ulicy są bezpieczne i jak prawidłowo przez nie przechodzić – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Policjanci zachęcają również dzieci i młodzież do używania elementów odblaskowych. Głównym celem takich spotkań jest wypracowanie u najmłodszych bezpiecznych nawyków na drodze. Największym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych cieszą się zajęcia praktyczne prowadzone przez funkcjonariuszy w rejonie przejść dla pieszych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy głównie od nas samych! Apelujemy do rodziców, nauczycieli i przede wszystkim do dzieci o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy zapewnić najmłodszym bezpieczne dotarcie do szkoły i powrotu z niej – dodaje policjant.


Czytaj też: Skuteczne wystąpienia publiczne dla NGO. Starter zaprasza na szkolenie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD