Wsparcie dla osób niepełnosprawnych ze środków PFRON

Reklama

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku ogłasza nabór wniosków dla osób niepełnosprawnych zarejestrowanych w PUP w Radomsku jako bezrobotne lub poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo działalności w formie spółdzielni socjalnej.


Wnioski będą przyjmowane w terminie od 2 do 6 października 2023 r.

W związku z rezygnacją jednego z wnioskodawców z zawarcia umowy, do dyspozycji pozostaje kwota 53 000,00 zł.

Osoba niepełnosprawna może otrzymać ze środków PFRON jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na podjęcie działalności w formie spółdzielni socjalnej w wysokości:

  • nie wyższej niż sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia, w przypadku zobowiązania do prowadzenia działalności nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy,
  • wynoszącej od sześciokrotności do piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia, w przypadku zobowiązania do prowadzenia działalności nieprzerwanie przez okres co najmniej 24 miesięcy,

– jeżeli nie otrzymała bezzwrotnych środków publicznych na ten cel.

Wysokość przeciętnego wynagrodzenia na dzień 01.09.2023 r. wynosi 7 007,76 zł.

Osoby zainteresowane dotacją powinny złożyć, w ogłoszonym terminie naboru, wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Wszystkie potrzebne dokumenty są dostępne w siedzibie Urzędu (Radomsko, ul. Tysiąclecia 2) lub na stronie internetowej www.radomsko.praca.gov.pl w zakładce Dokumenty do pobrania.

Informacje na temat dotacji można uzyskać w siedzibie Urzędu ul. Tysiąclecia 2 –  pokój nr 26 lub dzwoniąc pod numer telefonu 44 683 73 54 do 56, 58, 62 wew. 38.


Czytaj też: PUP: Środki na kształcenie pracowników i pracodawców

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD