Bezpieczne ferie 2023. Wspólna lekcja radomszczańskich policjantów i strażaków [FOTO]

Reklama

Ferie to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy. Jednak każda forma aktywności niesie ze sobą ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa. Radomszczańscy policjanci przeprowadzili wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą, by jak najlepiej przygotować je na czas zimowej przerwy w nauce.


W piątek, 13 stycznia, czyli w ostatni dzień szkolnej nauki przed feriami w województwie łódzkim, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobryszycach odbyło się niecodzienne spotkanie uczniów z policjantami i strażakami. “Żywa lekcja” była okazją do utrwalenia prawidłowych sposobów zachowań w sytuacjach, gdy wydarzy się coś niebezpiecznego.

Policjanci przypomnieli istotę działania numeru 112. Zaznaczyli, że należy korzystać z niego tylko w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Uczniowie doskonale wiedzieli, jakie informacje należy podać przez telefon, gdy widzą pożar, wypadek drogowy, zasłabnięcie lub gdy ktoś się topi – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Strażacy opowiedzieli o niebezpieczeństwie, jakie może nas spotkać, gdy wejdziemy na słabo zmrożoną taflę lodu i co można zrobić, by się ratować w takiej sytuacji. Uczestnicy lekcji mogli zobaczyć, jak wygląda algorytm postępowania z osobą nieprzytomną oraz prawidłowo przeprowadzona resuscytacja krążeniowo – oddechowa.

Policjanci przedstawili do tego szereg zasad bezpieczeństwa, w tym dotyczących pieszych i rowerzystów. Wszystko po to, by nie musieć korzystać z pomocy numeru alarmowego, a szczególnie podczas ferii, z których powinniśmy przywieźć tylko miłe wspomnienia – dodaje Kropisz.

Po zakończonej części teoretycznej w szkole, uczniowie mogli zobaczyć z bliska policyjny radiowóz i wóz strażacki. Ten punkt spotkania okazał się największą atrakcją. Było wiele pytań związanych z pracą policjanta i strażaka.

Taka lekcja o bezpieczeństwie z pewnością będzie na długo zapamiętana przez wszystkie dzieci.


Czytaj też: Lekcja tolerancji i szacunku dla ofiar Holokaustu w II LO w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD