Bezpieczne Święta i Nowy Rok. Aktywne działania radomszczańskiej policji

Reklama

Radomszczańscy policjanci przed Świętami i Nowym Rokiem działają na rzecz bezpieczeństwa. Podczas codziennie podejmowanych  czynności rozmawiają z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa.

W okresie przedświątecznym i noworocznym zwracają szczególną uwagę na legalność pozyskiwania symboli świątecznych, jakimi są ryby czy choinki. Funkcjonariusze przed świętami kontrolują sprzedawców drzewek oraz karpi. Sprawdzają czy handlarze mają odpowiednie dokumenty na prowadzenie tego typu działalności oraz prowadzą ją zgodnie z prawem. Policjanci podczas kontroli miejsc handlu sprawdzają w szczególności warunki, w jakich przetrzymywane są żywe ryby. Przypomnijmy, że zbiorniki, w których znajdują się ryby powinny zapewniać im właściwe warunki. Transport i przetrzymywanie ryb w pojemnikach pozbawionych wody, czy też przenoszenie ich w workach foliowych nie jest humanitarnym traktowaniem zwierzęcia i może wyczerpywać znamiona znęcania się nad nim- tłumaczy Wojciech Auguścik z KPP w Radomsku.

W okresie przedświątecznych zakupów zatłoczone miejscach, pośpiech czy niekorzystne warunki pogodowe o tej porze roku to sytuacje zagrażające naszemu bezpieczeństwu. Czas ten udowadnia, że również zakupy w sieci internetowej mogą być niebezpieczne i możemy stać się ofiarą oszustów. Przygotowując się do świąt pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby nie stać się ofiarą przestępców. Korzystajmy z porad dotyczących  bezpieczeństwa dostępnych na wiarygodnych stronach internetowych.

Podczas przedświątecznych porządków, ale tez na co dzień zamykajmy drzwi do mieszkań i domów, szczególnie gdy trzymamy wartościowe przedmioty w ich pobliżu. Takie sytuacje wykorzystywane są przez złodziei, a osoby pokrzywdzone często dopiero po czasie orientują się, że zostały okradzione.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD