Bezrobocie w powiecie spada

Mam dobrą wiadomość: bezrobocie spada. Pandemia nie zakłóciła tego procesu – poinformował Łukasz Więcek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku podczas konferencji zwołanej w piątek 28 stycznia w siedzibie PUP.


W konferencji uczestniczyła także wicestarosta Małgorzata Lewandowska, która podkreśliła, że spadek bezrobocia, to nie tylko wynik ogólnej sytuacji na rynku pracy, ale również efekt dużego zaangażowania pracowników radomszczańskiego PUP oraz ich aktywnej pracy z osobami poszukującymi zatrudnienia i pracodawcami, którzy takich pracowników oczekują.

Z danych przedstawionych przez Powiatowy Urząd Pracy wynika, że pod koniec 2021 roku stopa bezrobocia w naszym powiecie (4,6 proc.) była niższa, niż średnia wojewódzka (5,6 proc.) oraz krajowa (5,4 proc.). Oznacza to, że w ostatnich pięciu latach bezrobocie w powiecie spadło o połowę.

Podczas konferencji dyrektor Więcek przedstawił także ofertę PUP skierowaną do osób bezrobotnych, przedsiębiorców i pracodawców w 2022 roku.

Oferta szczegółowo przedstawiona została na prezentacji, która jest dostępna na stronie internetowej PUP w Radomsku. Zainteresowani skorzystaniem z różnych form pomocy PUP proszeni są o kontakt z pracownikami urzędu.

W tym roku PUP dysponuje 11 640 377 zł na finansowanie programów na promocję zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizację zawodową (fundusze ze środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego) oraz 453 513 zł – z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

(Informacja: Starostwo Powiatowe)


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD