Magdalena Spólnicka

Bieg Tropem Wilczym. Trwają zapisy

Są wolne miejsca w IX edycji największego biegu pamięci w Polsce „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Trasa tegorocznego biegu będzie przebiegać wokół zbiornika wodnego na Wymysłówku.


Uczestnicy pokonają dystans 1963 metry. Jest to odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Dla biegaczy przygotowano 220 pakietów startowych. Każdy zawiera medal, koszulkę, maseczkę i materiały informacyjne.

Bieg jest wydarzeniem upamiętniającym żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Ma charakter rekreacyjny. Najważniejszy jest sam udział, a nie rywalizacja i czas, w jakim pokonamy trasę – w tym roku ponad dwa okrążenia zalewu na Wymysłówku.

Historia biegu sięga 2013 roku. Wtedy grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

W 2020 roku w Biegu wzięło udział ponad 75 000 uczestników z 370 miast, w Radomsku – ponad dwieście.

PROGRAM:
12.30 -13.45 – podpisanie listy startowej w Biurze Biegu, odbiór koszulek i numerów startowych
13.55 – zbiórka wszystkich uczestników biegu na linii startu
14.00 – uroczysty start biegu
ok.14.30 – wręczenie medali
ok.15.00 – zakończenie imprezy

Zapisy dostępne na stronie dostartu.pl

Organizatorami są: Fundacja Wolność i Demokracja w Warszawie, Miasto Radomsko i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD