Chwila oddechu

Budowa nowego basenu dobiegła końca. Planowane jest huczne otwarcie Aquary

Budowa kompleksu basenowego AQUARA dobiegła końca. Nowoczesny obiekt zostanie otwarty w piątek 20 sierpnia. Już dziś Urząd Miasta zaprasza na imprezę inauguracyjną „Gramy na fali”.

Oficjalne otwarcie o godzinie 14.00. Z obiektu w tym dniu będzie można korzystać bezpłatnie, od godz. 15.00 (z zachowaniem limitów – jednocześnie wewnątrz będzie mogło przebywać nie więcej niż 120 osób).

Podczas imprezy inauguracyjnej  „Gramy na fali” nie zabraknie atrakcji, m.in. pokazów pływania synchronicznego, animacji z syrenami, warsztatów nurkowania, zabawy z DJ-em. Zaśpiewa Sylwia Nowak pochodząca z okolic Radomska piosenkarka, aktorka i fotomodelka.

W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego wchodzą  trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci), zjeżdżalnia wewnętrzno-zewnętrzna, trzy wanny do hydromasażu, saunarium i strefa gościnna (5 pokoi 4-osobowych z łazienkami oraz 5 pokoi 2-osobowych z łazienkami). Jest też basen zewnętrzny, wodny plac zabaw i park edukacyjny. Nowo powstały kompleks jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z małymi dziećmi. Będzie czynny od godz. 9.30 do 21.30 we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem ustawowych dni wolnych od pracy (poza niedzielami) oraz podczas corocznej przerwy technologicznej.

Wstęp do AQUARY z wyjątkiem wodnego placu zabaw oraz parku edukacyjnego odbywać się będzie na podstawie aktywowanego w Punkcie Obsługi Klienta transpondera – opaski na nadgarstek z elektronicznym czipem Systemu Elektronicznej Obsługi Klienta. Wyjście z basenu możliwe będzie po oddaniu opaski i rozliczeniu się w Punkcie. Dzieci do lat 13 będą mogły  przebywać w kompleksie AQUARA jedynie pod stałą opieką osób dorosłych.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 33 mln zł. Urząd Marszałkowski wsparł inwestycję kwotą 7 362 699,99 zł, 3,5 miliona złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostała część inwestycji została sfinansowana z środków własnych Urzędu Miasta.


Czytaj też: W sierpniu otwarcie nowego basenu. Ile zapłacimy za bilety?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD