„NIE BIORĘ, NIE PIJĘ, BO STAWIAM NA ZDROWIE”

Reklama

Takie hasło towarzyszyło biwakowi profilaktycznemu skierowanemu do klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku.

BIWAK 3W stanicy harcerskiej w Białym Brzegu 40 uczniów klas pierwszych III Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku uczestniczyło w biwaku, którego organizatorami było III Liceum Ogólnokształcące w Radomsku we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Radomsku i Komendą Hufca ZHP. Realizacja biwaku możliwa była również dzięki wsparciu, jakie corocznie oferuje Urząd Miasta w Radomsku.

256-610BIWAK
Organizatorzy zadbali o część teoretyczną i praktyczną biwaku. Młodzież uczestniczyła w zajęciach integracyjnych i profilaktycznych „Nie piję, nie biorę, bo stawiam na zdrowie”. Zajęcia propagowały styl życia wolny od nałogów, wskazywały alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu oraz kształtowały postawy wolne od nałogów. Zorganizowany został marsz patrolowy z pierwszą pomocą przedmedyczną, gdzie uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z tego zakresu. Swoją kreatywność i pomysłowość uczestnicy biwaku mogli zaprezentować uczestnicząc w konkursie fotograficznym „Jesteś częścią tego świata – chwytaj moment”. Nieodłącznym elementem biwaku były musztry, apele, gry i manewry.

W tym roku podczas biwaku realizowany był projekt „Mundurowi językowcy”. Młodzież składała meldunki w języku angielskim i niemieckim, co oceniane było przez opiekunów biwaku. Wśród zajęć, jakie zostały zorganizowane w ramach zajęć sportowych i policyjnych był tor przeszkód, wspinaczka i paintball. Jak co roku i tym razem wiele emocji wzbudzały gry terenowe, które odbywały się nocą i były doskonałym sprawdzianem kondycji fizycznej i psychicznej uczestników. Organizatorzy zadbali także o mały relaks. Po zajęciach aktywizujących i rekreacyjnych młodzież miała okazję wykazać się umiejętnościami satyrycznymi w projekcie „Szkoła z humorem”.
Dużym zainteresowaniem cieszył się, zorganizowany ostatniego dnia biwaku, moduł policyjny w ramach  propedeutyki wiedzy o służbach mundurowych. Zajęcia z zakresu technik i taktyk interwencji, technik kryminalistyki, ruchu drogowego i prewencji kryminalnej przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

biwak 4

Założenia biwaku zostały zrealizowane. Uczniowie, choć zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do rodzinnych domów nabywając wiele umiejętności m. in. odpowiedzialności za siebie i za innych, zdyscyplinowania, zdrowej rywalizacji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Z całą pewnością można stwierdzić, że po raz kolejny biwak był udany, a sprzyjająca aura, optymizm i zaangażowanie młodzieży sprawiło, że uczniowie opuszczali Biały Brzeg zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia i ciekawe wspomnienia.

info: ZSP nr 1 w Radomsku

foto: KPP Radomsko

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD