Blachotrapez zainwestuje w Radomsku. Powstanie centrum logistyczno-produkcyjne

Reklama

Blachotrapez zainwestuje w naszym mieście. Firma na zakupionych na terenie strefy przemysłowej w Radomsku działkach wybuduje centrum logistyczno-produkcyjne wraz z magazynami, w których zatrudnionych zostanie około 200 osób.


Inwestycja obejmie także realizację zaplecza biurowego, parkingów i placów manewrowych. Ogólna projektowana powierzchnia zabudowy wynosi 33600m2 i będzie podzielona na 3 etapy.

Prace potrwają do 2029 roku

W pierwszym etapie w latach 2024-2025 inwestor planuje budowę centrum logistyczno-produkcyjnego o powierzchni zabudowy 16800m2. W następnych etapach będą powstawać inwestycje po 8400m2. Całość budowy zgodnie z założeniami inwestora zostanie zakończona w 2029 roku. Wartość inwestycji jest szacowana obecnie na 115 mln zł. Zatrudnienie liczone w sposób ostrożny wyniesie około 200 osób.

Spółka Blachotrapez to lider branży budowlanej z polskim kapitałem – obecna na rynku ponad 50 lat. Producent pokryć dachowych, którego produkty sprzedają się dobrze nie tylko w Europie, ale i m.in. za oceanem, w Afryce czy na Bliskim Wschodzie. Rocznie w zakładach Blachotrapez przerabianych jest ok. 120 tys. ton stali. Standardy jakości są udoskonalane na bieżąco, a firma trzyma się jasno określonych zasad.

Nowoczesna technologia

fot. UM Radomsko

Blachotrapez posiada nowoczesne zakłady produkcyjne, a jako Grupa już dawno przestała kojarzyć się wyłącznie z pokryciami dachowymi. Kładąc nacisk na rozwój, Blachotrapez sukcesywnie wdraża na rynek kolejne marki. To jedyny w Polsce i drugi liczący się w Europie producent posiadający w ofercie pokrycia z kruszywem skalnym pod marką BTR Systems, a w każdym z punktów handlowych Blachotrapez klient znajdzie systemy rynnowe KROP, jak i systemy ogrodzeń GARD.

Firma rozwija się nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Blachotrapez od lat posiada spółki handlowe w Czechach, na Słowacji czy w Rumunii, a spółki dystrybucyjne między innymi w Niemczech, w krajach bałtyckich i w Kanadzie. Blachotrapez swoje produkty eksportuje również do USA czy Azji. Według Forbesa firma należy do najcenniejszych polskich firm rodzinnych, jednocześnie będąc w grupie największych firm w Polsce.


Czytaj też: Nowa linia autobusowa w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD