BLOKADA ULICY NARUTOWICZA. OSTRZEŻENIE DLA RDOŚ I GDDKiA [FOTO, WIDEO]

Reklama

Około 60 radomszczan blokowało Drogę Krajową nr 91 przy ulicy Narutowicza w Radomsku. Poprzez protest chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, oddalających w czasie budowę obwodnicy Radomska oraz przebudowę DK 91.

– Protest ten skierowany jest przeciwko decyzjom Dróg Krajowych i Autostrad oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Pierwsza z tych instytucji uniemożliwia nam normalne życie w mieście. Chociażby tu, na ulicy Narutowicza nie ma chodników. Przecież tu jest szkoła i chodzą tędy dzieci. Co będzie, jeżeli będzie budowana autostrada A1 i cały ruch zostanie skierowany właśnie na ulicę Narutowicza i dojdzie do jakiejś tragedii. Generalna dyrekcja nie bierze tego pod uwagę. My jednak wymusimy na nich to, co chcemy, czyli bezpieczeństwo. RDOŚ wydał negatywną opinię w kwestii przebiegu obwodnicy Radomska. Negatywną w stosunku do decyzji Rady Miasta. Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska nikt nie wybierał. Radę Miasta i prezydenta wybierali mieszkańcy i dlatego popierają ich decyzje. RDOŚ ma obowiązek te decyzje uszanować. Jeżeli nie uszanuje tych decyzji, doprowadzimy do dymisji dyrektorów. Za to, co zrobili już teraz wzywamy ich do dymisji – podkreśla organizator protestu Arkadiusz Ciach.

Dzisiejszy protest był pierwszym, ale nie ostatnim. – Przez kolejne dwa poniedziałki będą inne formy protestu, ale o nich poinformujemy w późniejszym czasie. Chcemy, żeby to była niespodzianka dla dyrektorów RDOŚ i GDDKiA. Wierzymy, że przedstawiciele tych instytucji zmądrzeją. Nie wiemy jeszcze kiedy, ale będziemy na to czekać – mówi Arkadiusz Ciach.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD