Bon turystyczny dobry na ferie. Do kiedy i gdzie można wykorzystać?

Reklama

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić jeszcze tylko do końca marca. Z samej usługi można jednak skorzystać później.


Ferie są doskonałym momentem na zrealizowanie bonu turystycznego. W województwie łódzkim na niemal 262 tys. przyznanych bonów aktywowano 86 proc. Opłacono nimi wypoczynek i atrakcje turystyczne w Polsce na kwotę ponad 167,5 mln zł. Do wydania choćby częściowego w bonach w naszym regionie pozostało jeszcze ok. 44 mln zł. Samych nieaktywnych bonów mamy ok. 35,5 tys., na kwotę 23 mln zł.

Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest bardzo prosta i nie przysparza żadnych trudności. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

W całym kraju transakcje bonami wyniosły 2,8 mld zł. Najwięcej zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio 620,9 mln zł i 519 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie łódzkiego trafiło ponad 70 mln zł.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski tylko do końca marca br. Z samej usługi można skorzystać później. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.


Czytaj też: Era Travel: zostań zdobywcą korony wzniesień radomszczańskich

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD