Radomsko – debata społeczna. Policjanci rozmawiali z seniorami na temat bezpieczeństwa

Reklama

Zbliża się święto naszych babć i dziadków. Z tej okazji w piątek, 20 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku odbyła się debata z seniorami. Pośród zagadnień szeroko rozumianego bezpieczeństwa tematem wiodącym były nowelizacje ustawy o prawach konsumenta.


Zbliżający się Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonałe okazje do pokazania naszym seniorom, że ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. W piątek w radomszczańskiej komendzie policji odbyła się debata społeczna z udziałem seniorów zrzeszonych w różnych instytucjach na terenie powiatu. Przybyłych gości powitał komendant powiatowy policji w Radomsku, podinsp. Jarosław Knapik. Wśród zaproszonych prelegentów był m.in. powiatowy rzecznik konsumentów Michał Sewerynek.

Przekazał on ważne tegoroczne zmiany w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów. Podał przykłady, jakie mają zastosowanie podczas zawierania umów cywilno – prawnych oraz opowiedział, jak się bronić przed nieuczciwymi sprzedawcami. Zaproszony prelegent odpowiedział na szereg pytań w tym zakresie. Miłym i nawiązującym do wspomnień punktem spotkania była lekcja historii o dawnym Radomsku, którą poprowadziła historyk Agnieszka Podolska z radomszczańskiego muzeum – relacjonuje asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Po krótkiej wycieczce starymi uliczkami miasta przyszedł czas na kolejne tematy z zakresu bezpieczeństwa. Obecni seniorzy mieli okazję wysłuchać wykładu policjanta z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przypomniał on ważne algorytmy postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. By dopełnić zasad bezpieczeństwa, nie mogło zabraknąć lekcji policjanta “drogówki”, który wskazał na ważność elementów odblaskowych. Przypomniał on, że dobra widoczność niechronionych na drodze równa się zdrowie i życie nie tylko ich samych, ale i pozostałych uczestników – dodaje Kropisz.

Stałym elementem każdej debaty stała się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą seniorzy doskonale znają z dotychczasowych spotkań z profilaktykiem społecznym, a dziś mieli okazję przypomnieć sobie rodzaje zagrożeń, jakie można nanosić na to interaktywne narzędzie. Wiedzą, że różne inne uciążliwości lokalne mogą też zgłaszać do swojego dzielnicowego.



Czytaj też: Webinarium dla seniorów na temat cyberbezpieczeństwa w internecie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button