MEBIN

Budowa A1: Węzeł Radomsko już dostępny dla kierowców

14 grudnia jest historycznym momentem budowy autostrady A1 w Łódzkiem. To właśnie dzisiaj, chwilę po godz. 11 do ruchu został oddany pierwszy z wszystkich powstających węzłów autostradowych – węzeł Radomsko komunikujący budowaną autostradę A1 i DK42. Chwilę później zlikwidowano tymczasowe  rondo na Brzeźnickiej, które łączyło te dwie drogi.

    Oprócz otwarcia węzła, GDDKiA udostępniła dla kierowców pozostałe 6 kilometrów betonowej nawierzchni na odcinku „C” autostrady A1:  Kamieńsk – Radomsko. Kierowcy mają również do dyspozycji wiadukt na drodze krajowej 42 nad  budowaną autostradą (przedłużenie ul. Brzeźnickiej w Radomsku).

Na całym kontraktowym odcinku Kamieńsk – Radomsko,  czyli na długości ponad 16 km zostanie wprowadzony układ 2+2, czyli dla każdego kierunku ruchu, wyznaczone będą po dwa pasy ruchu. Dotychczas dwa pasy ruchu wyznaczone były tylko dla jadących w kierunku Katowic. W stronę Łodzi ruch odbywał się po jednym pasie.

W środę do użytku zostaną oddane wiadukty nad A1 w Stobiecku Miejskim, między Kamieńskiem i Pytowicami oraz między Dobryszycami i Blokiem Dobryszyce.

 

 

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW