Reklama
KOMBIT-kasy

Budowa Autostrady A1. Ruch będzie czasowo wstrzymany

W związku z kolejnym etapem prac na odcinku „B” autostrady A1 – Piotrków Trybunalski – Kamieńsk, dziś w nocy będą występowały czasowe zatrzymania ruchu. Ma to związek z budową wiaduktu drogowego nad autostradą na wysokości miejscowości Huta Porajska (ok. 5 km przed Kamieńskiem jadąc od strony Łodzi). Wykonawca będzie układał belki konstrukcyjne, co – ze względów bezpieczeństwa – wymusza  konieczność wstrzymania ruchu.

– Takich zatrzymań w ciągu nocy będzie jedenaście, w godzinach od 23.00 – 5.00. Każde zatrzymanie będzie trwało maksymalnie do 15 minut, po czym nastąpi około półgodzinna przerwa, kiedy ruch będzie się odbywał normalnie. Odcinek na którym będą prowadzone prace można ominąć jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego drogą krajową 91 i wracając na DK1 w Kamieńsku. (Analogicznie w przeciwnym kierunku) – tłumaczy Maciej Zalewski z GDDKiA.

     Identyczne prace zaplanowano na przyszły tydzień ze środy na czwartek (z 12/13 sierpnia). W tym przypadku dotyczy to budowy wiaduktu na węźle Kamieńsk (DK1/DW484). Ponieważ konstrukcja przeprawy jest taka sama, jak w przypadku wiaduktu na wysokości Huty Porajskiej, liczba zatrzymań będzie identyczna, a prace będą wykonywane również w godzinach: 23.00 – 5.00. Wydłuży się natomiast objazd, o ile ktoś zdecyduje się pojechać DK 91. Z Piotrkowa Trybunalskiego trzeba będzie tą trasą dojechać do Radomska i tam DK 42 wrócić na trasę. Podobnie w przeciwną stronę: w Radomsku należy zjechać na DK42, którą dotrzemy do DK91 i tą trasą pojechać do Piotrkowa Trybunalskiego. Drogowcy apelują o rozwagę i rozsądek.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW