Budżet powiatu, inwestycje drogowe oraz finanse placówek medycznych tematem obrad komisji w Starostwie

Jubiler Ako

We wtorek, 20 września w Starostwie Powiatowym w Radomsku obradowały dwie komisje: rewizyjna oraz zdrowia i pomocy społecznej Rady Powiatu Radomszczańskiego.


Podczas obrad komisji rewizyjnej, radni analizowali sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2022 r. Zapoznali się także z informacją na temat inwestycji prowadzonych przez powiat w bieżącym roku. Są wśród nich:

 • modernizacja szatni w budynku II LO,
 • termomodernizacja dachu budynku warsztatów szkolnych ZSDIOŚ,
 • zmiana sposobu użytkowania dwóch budynków: w Strzałkowie i Kodrębie w celu umieszczenia w nich placówek opiekuńczo – wychowawczych,
 • budowa ścianki wspinaczkowej i wymiana oświetlenia (na energooszczędne typu LED) w Powiatowej Hali Sportowej,
 • modernizacja pracowni do praktycznej nauki zawodu w ZSDiOŚ,
 • dostosowanie do wymagań przepisów ochrony przeciwpożarowej budynku Starostwa Powiatowego.

Ponadto radni otrzymali także informację na temat inwestycji i remontów prowadzonych na drogach powiatowych w okresie od stycznia do września 2022 r. m. in.:

 • przygotowania do przebudowa drogi powiatowej nr 3947E ul. Krasickiego w Radomsku,
 • przebudowa pięciu przejść dla pieszych w miejscowościach: Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Wąglin, Zapolice,
 • przebudowa drogi powiat. nr. 3950E ul. Ks. Kościowa w Radomsku,
 • przebudowa mostu w Zagórzu,
 • remonty dróg powiatowych: w Orzechówku, Szczepocicach, Pągowie, ul. Wieluńskiej w Kamieńsku, przebudowa skrzyżowania ul. Sucharskiego i Poprzecznej w Radomsku.

We wtorek obradowała również komisja zdrowia i pomocy społecznej. Wśród poruszanych tematów znalazły się finanse placówek służby zdrowia oraz pomoc świadczona uchodźcom z Ukrainy.

Z informacji przedstawionej przez dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ,,Pro Familia” wynika, że w bilansie za pierwsze półrocze 2022 odnotowano niewielką stratę, w bilansie przedstawionym przez Szpital Powiatowy w Radomsku widać za to zyski.

Obie placówki niosą również pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie powiatu radomszczańskiego w związku z trwającą wojną. Od chwili rozpoczęcia konfliktu zbrojnego na Ukrainie w ,,Pro Familii” udzielono łącznie ok. 720 świadczeń zdrowotnych, a w Szpitalu Powiatowym (w oparciu o umowy z ŁOW NFZ) w pierwszym półroczu 2022 r. łącznie hospitalizowanych było 81 osób (w tym m. in. SOR – 36, Oddział Ginekologiczno – Położniczy – 15).

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD