Reklama
Z ŻYCIA MIASTA

BUTELKOMAT W RADOMSKU?

Wszystko wskazuje na to, że w Radomsku zostanie zamontowany butelkomat. Pod petycją póki co podpisało się 600 osób. Zbieranie podpisów potrwa jeszcze co najmniej miesiąc. Petycja trafi na biurko prezydenta. Inicjatorzy akcji proponują również, aby w przedmiotowej sprawie radni miejscy podjęli stosowną uchwałę.

Przypomnijmy. Akcja zbierania podpisów rozpoczęła się w sierpniu tego roku. Zaangażowani są w nią Ewa Drzazga, Daniel Dudek, Piotr Lisowski. – Naszym zdaniem jest to bardzo cenna inicjatywa. Zamontowanie buletlkomatu według nas, ale nie tylko, o czym świadczą zebrane już podpisy pomoże wytworzyć nawyk segregacji odpadów w społeczeństwie, pomoże zadbać o czystość przestrzeni publicznej, a co za tym idzie przyniesie wymierną korzyść dla środowiska naturalnego – zauważa Piotr Lisowski.

Nad pojawieniem się butelkomatu w naszym mieście dyskutowali podczas dzisiejszej sesji radni miejscy. Samorządowcy w zdecydowanej większości popierają pojawienie się urządzenia w naszym mieście.

Koszty zakupu butelkomatu nie są małe  – to kwota od 13 do 25 tys. złotych. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty jego utrzymania. Zakupem pierwszego urządzenia w mieście zainteresowana jest działająca w Radomsku firma ALPLA, zajmująca się m.in. recyklingiem butelek typu PET. – Cieszymy się z propozycji firmy. Mamy nadzieję, że ALPLA ufunduje pierwszy w naszym mieście butelkomat – przyznaje P. Lisowski.

Jak zauważaliśmy, petycję można jeszcze podpisywać. Zainteresowane osoby swoje „za” można zostawić w Radomsku pod trzema adresami:

– Daniel Dudek, ul. Owocowa 28

– Piotr Lisowski, ul. Piastowska 20b

– Ewa Drzazga, Usługi Projektowe ul. Mickiewicza 22

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW