Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

„EDUKUJCIE, NIE EMITUJCIE!” II MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY [FOTO]

„Ekologia”, „Środowisko ponad wszystko”, „Emisję zredukujcie”. Pod takimi hasłami przebiegł dzisiejszy II Strajk Klimatyczny.
Jego uczestnicy spotkali się na skwerze im. Jakuba Lechowskiego. Wszyscy razem, solidarnie protestowali przeciw zanieczyszczaniu naszej planety.
– Jesteśmy tutaj dzisiaj po to żeby odciąć się od tego świata, w którym żyjemy teraz. Dlatego, że żyjemy w świecie, w którym ważniejsze są pieniądze od naszego jedynego domu – ziemi. Nie mamy innej planety w układzie słonecznym, na której mogli byśmy zamieszkać. Skoro nie ma planety „B”, to analogicznie musimy zadbać o planetę „A” – przekonywali organizatorzy.
Protestująca młodzież chce żyć w wolnym i przede wszystkim czystym środowisku. Żądają od polityków wprowadzenia zmian aby zapobiec istniejącym zmianom klimatycznym.

– Jeśli my z tym nic nie zrobimy, to znaczy, że nikt nie ma to wpływu. Bo my teraz musimy martwić się o swoją przyszłość. Tak nie powinno być, ale niestety tak właśnie jest – tłumaczyli dziś uczestnicy.
Reprezentanci polskiej młodzieży pojadą za trzy dni na Szczyt Klimatyczny w Nowym Yorku. Strajki klimatyczne odbywają się w wielu polskich miastach. W ten sposób młodzi ludzie chcą zwrócić uwagę na pogarszającą się sytuację naszego środowiska.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW