CAŁA NOC POD WODĄ [WYNIKI]

Reklama

Na krytej pływalni w Radomsku trwa ogólnopolski nocny maraton pływacki “Otyliada”. Tak jak i w innych miastach wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18.00. Finał nastąpi w niedzielę rano.
“Otyliada” w Radomsku organizowana jest po raz trzeci. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. – Przyznaję, frekwencja nas zaskoczyła. Myśleliśmy, że będzie 60 -70 uczestników. Statystyki prowadzimy cały czas, ale na godz, 20. jest blisko 100 uczestników – zauważa dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku Elżbieta Kurowska – Gierasimiuk.
Zasady udziału w pływackiej imprezie są bardzo proste. – Startujemy w maratonie o godzinie 18.00 i pływamy do godz. 6.00 dnia następnego (niedziela 13 marca) – wyjaśnia dyrektor MOSiR.
Ze względu na to, że Radomsko w tym roku obchodzi swoje 750. urodziny, w “Otyliadzie” też nie mogło zabraknąć tego akcentu. – Wprowadziliśmy dwie dodatkowe konkurencje: sztafetę pływacką na 750 m i wyścig z mierzonym czasem na 750 m – mówi Elżbieta Kurowska – Gierasimiuk.
W radomszczańskiej edycji “Otyliady” udział biorą tak mali, jak i duzi. – W “Otyliadzie” biorę udział po raz drugi. W tamtym roku przepłynąłem 4 km. Dziś płynąłem w sztafecie i udało mi się przepłynąć 16 długości – usłyszeliśmy od 10 – letniego Adama Machaja, który w wydarzeniu udział bierze wespół z o rok młodszym bratem Piotrkiem.
Wszystkim kibicuje prezydent Jarosław Ferenc, który nie tylko wręcza medale, ale i chętnie fotografuje się z uczestnikami wydarzenia.

Wyniki Otyliady 2016
1. Natalia Lewandowska – 25 km 250 m
2. Tadeusz Piotrowski – 22 km 525 m
3. Michał Sewerynek – 19 km 800 m

Wyniki wyścigu na 750 metrów
1. Magdalena Wojarska – 13:00:98
2. Wiktoria Kucharzewska – 13:31:98
3. Joanna Więcek – 13:34:44

Łącznie, uczestnicy radomszczańskiej edycji “Otyliady” przepłynęli blisko 360 km.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD