Cmentarz przy Piaskowej. Podjęto fragmentaryczną zmianę studium uwarunkowań

Jubiler Ako

Podczas piątkowej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie uchwalenia II fragmentarycznej zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Radomska.


Temat wywiązał dyskusję. Na sesje przybyli mieszkańcy, którzy aktywnie zaangażowali się w całą sprawę. Radni procedowali fragmentaryczną zmianę. Chodziło o uchwalenie studium w okolicy Piaskowej. To właśnie na tej ulicy od 1990 roku funkcjonuje cmentarz o nieregulowanej sytuacji prawnej.

Na ten moment nie ma możliwości dokonywania pochówków. Okoliczni mieszkańcy obawiają się ekshumacji ciał swoich bliskich.

Cieszę się, że tak ważny temat nie dzieli naszej rady. Mieszkańcy mają prawo aby stało się dość ich woli – mówił dzisiaj radny Andrzej Kucharski. – Podjęta uchwała z pewnością uspokoi mieszkańców – dodał radny Rafał Dębski.

Celem zmiany studium jest uregulowanie i usankcjonowanie istniejącego faktycznego zagospodarowania obszaru przy ul. Piaskowej w Radomsku, jak również skorygowanie trasy wschodniej obwodnicy miasta w sposób nie naruszający istniejącej zabudowy i nie powodujący dewastacji zabytkowego cmentarza żydowskiego zlokalizowanego przy ul. Przedborskiej.


Czytaj też: Trwa sesja w mieście. Radni podjęli zmiany w budżecie

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD