Przedszkolaki mają pomysł na zdrowie. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego [FOTO]

Reklama

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku 25 maja odbyło się uroczyste rozstrzygniecie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Mój pomysł na zdrowie” organizowanego przez Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku.


– Wraz z postępem cywilizacji niewątpliwie polepsza się jakość życia, ale poszerza się również wachlarz zagrożeń. Już dzieci przeszklone z każdej strony bombardowane są wszechobecną technologią i na pozór zdrowymi produktami żywnościowymi obecnymi w reklamach nastawionych na najmłodszych odbiorców – zauważa koordynatorka projektu profilaktyki zdrowotnej prowadzonego w PP nr 10 Magdalena Broszkiewicz.

– Nasze przedszkole przez cały rok szkolny realizowało dużo działań z zakresu wychowania zdrowotnego i zwracało uwagę na wiele ważnych rzeczy, których warto uczyć już od najmłodszych lat – mówiła podczas spotkania dyrektor PP nr 10 Beata Michałek.

A były to m.in. „Tydzień profilaktyki zdrowia”, warsztaty profilaktyczne ph. „Zdrowe i bezpieczne nawyki”, warsztaty kulinarne, zajęcia z kodowania, wystawa fotograficzna „Przedszkolak zuch lubi ruch – w zdrowym ciele, zdrowy duch” oraz konkurs plastyczny „Mój pomysł na zdrowie”, którego laureatów poznaliśmy podczas dzisiejszego wydarzenia.

Zanim jednak ogłoszone zostały wyniki konkursu, publiczność, która przybyła do biblioteki obejrzała przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”, przygotowane przez nauczycieli i rodziców.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Jury przyznało także nagrody specjalne, które otrzymali: Alicja Stępień z PP nr 2, Antonina Pokora i Maksymilian Sztuk z PP nr 9.


Czytaj też: Nie można unieważnić konkursu. Na sesji o protestach w Mechaniku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD