Ćwiczenia z zakresu obronności pod kryptonimem “Jesień 2022” w Przedborzu

Jubiler Ako

„Jesień 2022” – to kryptonim powiatowych ćwiczeń z zakresu obronności przeprowadzanych w tym tygodniu na terenie gminy Przedbórz.


Plan działań przewidywał utworzenie na terenie gminy Przedbórz tzw. zastępczych miejsc szpitalnych. Zorganizowano je w Publicznej Szkole Podstawowej w Przedborzu. Zastępcze miejsca szpitalne to przygotowane w wyznaczonych pomieszczeniach i budynkach miejsca do leżenia, wyodrębniane w celu zapewnienia elementarnych warunków dla hospitalizacji rannych i chorych oraz podstawowej pomocy lekarskiej i opieki pielęgniarskiej poszkodowanej ludności w zdarzeniach masowych lub działaniach wojennych.

W ćwiczeniach uczestniczyli pracownicy z gmin Przedbórz, Kobiele Wielkie, Masłowice, Wielgomłyny oraz Żytno oraz personel medyczny SP ZOZ w Przedborzu. W działania organizacyjne zaangażowano również jednostki ochotniczej straży pożarnej, a także młodzież z klasy mundurowej w ZSP w Przedborzu.

Manewry miały na celu sprawdzenie umiejętności kierowania realizacją podjętych działań obronnych, sprawdzenie i praktyczne funkcjonowanie wdrożonych rozwiązań systemu stałego dyżuru, a także wzajemne współdziałanie jednostek organizacyjnych, czyli Starostwa Powiatowego oraz Urzędów Gmin z terenu powiatu.


Czytaj też: Jarmark Bożonarodzeniowy w Radomsku. Na scenie wystąpi Felicjan Andrzejczak

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD