Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

CZAD – OBUDŹ CZUJNOŚĆ

Wzorem poprzednich lat Komenda Powiatowa Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Radomsku w okresie jesienno – zimowym prowadzi kampanię informacyjną mającą na celu ostrzeżenie obywateli przed zabójczym czadem.   

Jak informuje Artur Bartosik, rzecznik prasowy radomszczańskiej straży pożarnej od 1 października, radomszczańscy strażacy odnotowali jedno podtrucie czadem. – Do zdarzenia doszło na terenie gminy Dobryszyce, gdzie w jednym z domów użytkowany był piecyk – tzw. koza, a do pomieszczenia, w którym ten piec był ustawiony, nie zapewniono odpowiedniej ilości świeżego powietrza. Takie warunki, plus nieszczelne oraz nieczyszczone, niedrożne przewody kominowe, to gotowy „przepis” na wyprodukowanie sobie zabójczego czadu w domu! W tym konkretnym przypadku poszkodowanym bym 25-letni mężczyzna – wyjaśnia A. Bartosik. 

Państwowa Straż Pożarna prowadzi kampanię „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, która jest kolejną odsłoną akcji takich jak „NIE dla czadu”, czy też „Zgaś ryzyko”. Celem kampanii jest uświadamianie społeczeństwu jak ochronić siebie i pozostałych domowników przed zaczadzeniem i pożarem.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close