Z ŻYCIA MIASTA

POLAK WĘGIER DWA BRATANKI – W RADOMSKU OD 35 LAT [FOTO]

Przyjaźń polsko-węgierska trwa tysiąc lat i świetnie sobie radzi z różnymi problemami. W Radomsku przyjaźń polsko – węgierska trwa od 35 – lat i również ma się dobrze. Udokumentowaniem tego była dzisiejsza Wieczornica Węgierska zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Radomsku, podczas której podsumowano 35 lat działalności.  

W sali kameralnej MDK na uroczystości zebrali się członkowie Towarzystwa, sympatycy Węgier oraz lokalne władze. Wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnów Polski i Węgier przez zespół Appassjonata działającym przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”.

Dalsza cześć jubileuszowej Wieczornicy to wspomnienia, podziękowania i gratulacje.  – Od lat celem Towarzystwa jest przybliżanie społeczeństwu historii, kultury i osiągnięć gospodarczych narodu węgierskiego oraz pogłębianie tradycyjnych więzi przyjaźni polsko-węgierskiej – zauważa prezes Wiesław Pierzak. – W okresie 35 lat naszej działalności odbyło się kilkaset imprez o różnorakiej tematyce m. in. o Wiośnie Ludów, o poezji węgierskiej, było sporo imprez dla młodzieży. Radomsko gościło przedstawicieli ambasady i instytucji kultury z Węgier – dodaje wiceprezes Jan Broszkowski.  

Obchody 35-lecia Towarzystwa były okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań osobom i instytucjom związanym z TPPW w Radomsku. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Appassjonata oraz występ uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku.

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW