Czarna seria wypadków z udziałem kierowców ciężarówek oraz aut osobowych

Do trzech poważnych w skutkach zdarzeń doszło 8 lipca 2022 roku na drogach powiatu radomszczańskiego. Wielu kierowców na długo zapamięta ten dzień. Jeden z nich niestety nie przeżył. To 24 – letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego w województwie podkarpackim.


Ciąg trzech zdarzeń na drogach w powiecie radomszczańskim rozpoczął tragiczny wypadek z udziałem czterech samochodów ciężarowych. Miał on miejsce tuż po godzinie 12:00 na remontowanym odcinku A1, na wysokości gminy Gomunice. Na jednym z pasów w stronę Łodzi, 24 – latka kierująca volvo z naczepą z nieustalonych dotąd przyczyn najechała na tył naczepy poprzedzającego ją mercedesa. Niczym w domino kolejne dwie ciężarówki zderzyły się ze sobą. Dla trzech kierowców sytuacja zakończyła się pomocą medyczną na miejscu zdarzenia. Kobieta niestety poniosła śmierć na miejscu. Nadzór nad sprawą objął prokurator.

Czytaj więcej:

  • Zderzenie 4 ciężarówek na A1. Nie żyje młoda kobieta

  • W karambolu 4 ciężarówek na A1 zginęła 24-letnia druhna z OSP Rymanów

Do kolejnego wypadku doszło również 8 lipca około godziny 15:30 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Granice, położonej w gminie Masłowice. Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się młody kierowca peugeota 106, który podjął manewr wyprzedzania na łuku drogi. W efekcie czołowo zderzył się on z prawidłowo jadącym fordem fiestą. Zarówno 25 – latek, jak i 49 – letnia kierująca fordem z obrażeniami zostali zabrani do szpitala. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 25-latek od kilku miesięcy miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych. Sprawca poniesie odpowiedzialność za spowodowanie wypadku drogowego oraz za kierowanie bez posiadanych uprawnień.

Czytaj więcej: Czołowe zderzenie 2 samochodów osobowych w gminie Masłowice

Piątkowy maraton zdarzeń na drogach w powiecie radomszczańskim zakończył wypadek na DK42 w Woli Jedlińskiej położonej w gminie Ładzice. Tam z kolei o 21.30 kierująca audi A3, włączając się do ruchu spod posesji, nie zachowała szczególnej ostrożności i zajechała drogę innej kierującej vw new beetle. Z sześciu osób uczestniczących w tym zdarzeniu cztery z obrażeniami ciała znalazły się w szpitalu.

Długo by można wymieniać wymowne hasła kampanii o bezpieczeństwie na drodze. Do wielu kierowców jednak one nie trafiają. Wzrost kar pieniężnych nakładanych w oparciu o nowy taryfikator czy sądowe grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności nie odstraszają piratów drogowych, którzy wsiadają za kółko. Natomiast niepoliczalną wartością jest zdrowie i życie, które mamy tylko jedno. Zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, świadomość ogromnej masy na kołach, której nie da się zatrzymać w miejscu, dopuszczalna prędkość, trzeźwość i niekorzystanie z telefonu to najważniejsze gwaranty bezpieczeństwa na drodze – mówi asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD