Zderzenie 4 ciężarówek na A1. Nie żyje młoda kobieta

Reklama

W piątek (8 lipca) na autostradzie A1 między Radomskiem a Kamieńskiem doszło do zderzenia aż czterech pojazdów ciężarowych. W wypadku jedna osoba poniosła śmierć.


Wypadek miał miejsce na 385 km trasy drogi krajowej nr 1 (w kierunku Łodzi). Jak ustalono 24-letnia kobieta kierująca ciężarówką nie wyhamowała przed poprzedzającym ją pojazdem i uderzyła w inną ciężarówkę. Ta z kolei przepchnięta siłą uderzania w kolejną, a ta w następną.

W wyniku tego zdarzenia młoda sprawczyni nie przeżyła wypadku. Pozostali uczestnicy wypadku zostali przebadani przez załogi pogotowia oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy byli trzeźwi.

W działaniach uczestniczyły zastępy straży pożarnej z Kamieńska, Dobryszyc oraz z Radomska.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia oraz wydobyciu jednej z osób zakleszczonej w zgniecionym pojeździe. Jak się potem okazało, młoda kobieta wydobyta z kabiny tira nie żyje – mówi kpt. Marek Jeziorski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

Jezdnia w kierunku Łodzi była całkowicie zablokowana. Policja kierowała na objazdy drogą krajową nr 91 przez Radomsko i Kamieńsk.

To kolejne już zdarzenie na A1, na przestrzeni tego tygodnia, w których udział brały pojazdy ciężarowe. Policja nieustannie apeluje o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Kierowcy tirów w szczególności powinni pamiętać o zachowaniu bezpiecznej prędkości i odległości od poprzedzających ich pojazdów.

 

Czytaj też:

  • Na A1 doszło do zderzenia dostawczaka z ciężarówką

  • Na A1 zderzyły się dwie ciężarówki

  • Zderzenie dwóch ciężarówek w Gałkowicach Starych. Droga zablokowana

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD