Reklama
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

CZARNY PIĄTEK W RADOMSZCZAŃSKIM SZPITALU

Diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci oraz technicy ze Szpitala Powiatowego w Radomsku dołączyli do ogólnopolskiej akcji ph. „ Czarny piątek w ochronie zdrowia”. Akcja nie jest wymierzona w dyrekcję placówki i pacjentów a w ministra zdrowia, który jak mówią oszukał ich…

Czarny piątek w ochronie zdrowia to protest pracowników medycznych, którzy czują się oszukani przez ministra zdrowia. Zarzucają Łukaszowi Szumowskiemu nieprzestrzeganie warunków zawartego w lutym tego roku porozumienia, które było warunkiem zakończenia ogólnopolskiego protestu w ochronie zdrowia. – Dziś pracujemy w czarnych koszulkach. Okazuje się, że „dobra zmiana” to tak naprawdę „żadna zmiana”. Nasze grupy zawodowe, chociaż to było obiecane nie otrzymały podwyżek. W naszym laboratorium pensja technika i diagnosty to około 2 tys. złotych brutto – usłyszeliśmy od pracowników laboratorium.

Dzisiejsza akcja polega tylko na pracy w czarnych strojach.  Jeżeli nie przyniesie oczekiwanego rezultatu nie wykluczone jest jej zaostrzenie. To jednak  zależy od jej ogólnopolskich organizatorów: Porozumienia Zawodów Medycznych (PZM) oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

 

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW