piątek, 20.07.2018 | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Strona główna / Z ŻYCIA MIASTA I POWIATU / Z ŻYCIA MIASTA / CZARNY PIĄTEK W RADOMSZCZAŃSKIM SZPITALU

CZARNY PIĄTEK W RADOMSZCZAŃSKIM SZPITALU

Diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci oraz technicy ze Szpitala Powiatowego w Radomsku dołączyli do ogólnopolskiej akcji ph. „ Czarny piątek w ochronie zdrowia”. Akcja nie jest wymierzona w dyrekcję placówki i pacjentów a w ministra zdrowia, który jak mówią oszukał ich…

Czarny piątek w ochronie zdrowia to protest pracowników medycznych, którzy czują się oszukani przez ministra zdrowia. Zarzucają Łukaszowi Szumowskiemu nieprzestrzeganie warunków zawartego w lutym tego roku porozumienia, które było warunkiem zakończenia ogólnopolskiego protestu w ochronie zdrowia. – Dziś pracujemy w czarnych koszulkach. Okazuje się, że „dobra zmiana” to tak naprawdę „żadna zmiana”. Nasze grupy zawodowe, chociaż to było obiecane nie otrzymały podwyżek. W naszym laboratorium pensja technika i diagnosty to około 2 tys. złotych brutto – usłyszeliśmy od pracowników laboratorium.

Dzisiejsza akcja polega tylko na pracy w czarnych strojach.  Jeżeli nie przyniesie oczekiwanego rezultatu nie wykluczone jest jej zaostrzenie. To jednak  zależy od jej ogólnopolskich organizatorów: Porozumienia Zawodów Medycznych (PZM) oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

 

Kombit duży