CZARNY PIĄTEK W RADOMSZCZAŃSKIM SZPITALU

Reklama

Diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci oraz technicy ze Szpitala Powiatowego w Radomsku dołączyli do ogólnopolskiej akcji ph. „ Czarny piątek w ochronie zdrowia”. Akcja nie jest wymierzona w dyrekcję placówki i pacjentów a w ministra zdrowia, który jak mówią oszukał ich…

Czarny piątek w ochronie zdrowia to protest pracowników medycznych, którzy czują się oszukani przez ministra zdrowia. Zarzucają Łukaszowi Szumowskiemu nieprzestrzeganie warunków zawartego w lutym tego roku porozumienia, które było warunkiem zakończenia ogólnopolskiego protestu w ochronie zdrowia. – Dziś pracujemy w czarnych koszulkach. Okazuje się, że „dobra zmiana” to tak naprawdę „żadna zmiana”. Nasze grupy zawodowe, chociaż to było obiecane nie otrzymały podwyżek. W naszym laboratorium pensja technika i diagnosty to około 2 tys. złotych brutto – usłyszeliśmy od pracowników laboratorium.

Dzisiejsza akcja polega tylko na pracy w czarnych strojach.  Jeżeli nie przyniesie oczekiwanego rezultatu nie wykluczone jest jej zaostrzenie. To jednak  zależy od jej ogólnopolskich organizatorów: Porozumienia Zawodów Medycznych (PZM) oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD