SPORTZ ŻYCIA MIASTA

UMOWA NA „BOISKA KRZYNÓWKA” PODPISANA

Dzięki Jackowi Krzynówkowi poszerzy się baza sportowa w Radomsku. Dziś pomiędzy znanym piłkarzem, a prezydentem Radomska została podpisana umowa na wydzierżawienie terenów przy ulicy Kilińskiego.  Okres dzierżawy wynosi 10 lat.  Na 2,5 hektarowym terenie powstaną dwa boiska: naturalne do treningów oraz sztuczne – zadaszone „balonem”.

Przypomnijmy. W kwietniu tego roku prezydent Radomska na wydzierżawienie tych terenów otrzymał zielone światło od radnych.  – Jeśli ktoś chce na tych terenach zainwestować, to bardzo dobrze – mówił wówczas przewodniczący rady miejskiej, Łukasz Więcek.

Po dwóch miesiącach doszło do podpisania umowy pomiędzy prezesem firmy J.T.M Sp. z o.o., Jackiem Krzynówkiem, a prezydentem Radomska, Jarosławem Ferencem.

Priorytetem dla Krzynówka jest wybudowanie boiska sztucznego. – Chciałbym, aby powstało ono do końca listopada tego roku – przyznaje. – Równolegle będą też prowadzone prace mające na celu powstanie naturalnego boiska, które będzie służyło wyłącznie do treningów – dodaje.

Z boisk „Krzynówka”, co zostało zapisane w umowie, przez pięć dni w tygodniu, w godzinach   8.00 – 10.00 będą mogli korzystać uczniowie radomszczańskich podstawówek. Komercyjnie z boisk będą korzystały też działające na terenie miasta piłkarskie kluby sportowe. – Jestem otwarty na współpracę. O szczegółach będziemy rozmawiać już indywidualnie – przyznaje J. Krzynówek.

2,5 hektarowy teren został wydzierżawiony inwestorowi na 10 lat. A co później? – Jestem przyzwyczajony do tego, aby aż tak mocno w przyszłość nie wybiegać. Żyłem z meczu na mecz. Każdy kolejny mecz był dla mnie najważniejszą rzeczą, do której musiałem się przygotować. Co będzie za 10 lat zobaczymy. Może uda się ten teren wykupić na własność – zauważa inwestor.

Z tytułu dzierżawy do urzędu miasta wpłynie rocznie nieco ponad 12 tys. złotych netto plus podatek od nieruchomości.

Tagi
Pokaż więcej
Carisma 1mc

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close