Magdalena Spólnicka

UMOWA NA “BOISKA KRZYNÓWKA” PODPISANA

Dzięki Jackowi Krzynówkowi poszerzy się baza sportowa w Radomsku. Dziś pomiędzy znanym piłkarzem, a prezydentem Radomska została podpisana umowa na wydzierżawienie terenów przy ulicy Kilińskiego.  Okres dzierżawy wynosi 10 lat.  Na 2,5 hektarowym terenie powstaną dwa boiska: naturalne do treningów oraz sztuczne – zadaszone „balonem”.

Przypomnijmy. W kwietniu tego roku prezydent Radomska na wydzierżawienie tych terenów otrzymał zielone światło od radnych.  – Jeśli ktoś chce na tych terenach zainwestować, to bardzo dobrze – mówił wówczas przewodniczący rady miejskiej, Łukasz Więcek.

Po dwóch miesiącach doszło do podpisania umowy pomiędzy prezesem firmy J.T.M Sp. z o.o., Jackiem Krzynówkiem, a prezydentem Radomska, Jarosławem Ferencem.

Priorytetem dla Krzynówka jest wybudowanie boiska sztucznego. – Chciałbym, aby powstało ono do końca listopada tego roku – przyznaje. – Równolegle będą też prowadzone prace mające na celu powstanie naturalnego boiska, które będzie służyło wyłącznie do treningów – dodaje.

Z boisk „Krzynówka”, co zostało zapisane w umowie, przez pięć dni w tygodniu, w godzinach   8.00 – 10.00 będą mogli korzystać uczniowie radomszczańskich podstawówek. Komercyjnie z boisk będą korzystały też działające na terenie miasta piłkarskie kluby sportowe. – Jestem otwarty na współpracę. O szczegółach będziemy rozmawiać już indywidualnie – przyznaje J. Krzynówek.

2,5 hektarowy teren został wydzierżawiony inwestorowi na 10 lat. A co później? – Jestem przyzwyczajony do tego, aby aż tak mocno w przyszłość nie wybiegać. Żyłem z meczu na mecz. Każdy kolejny mecz był dla mnie najważniejszą rzeczą, do której musiałem się przygotować. Co będzie za 10 lat zobaczymy. Może uda się ten teren wykupić na własność – zauważa inwestor.

Z tytułu dzierżawy do urzędu miasta wpłynie rocznie nieco ponad 12 tys. złotych netto plus podatek od nieruchomości.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD