W CZERWCU RUSZY PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA PIASTOWSKA-KRAKOWSKA-BRZEŹNICKA

Reklama

Od połowy 2017 roku będą występować w Radomsku duże utrudnienia komunikacyjne.


Rozpocznie się długo wyczekiwana modernizacja ulic Brzeźnickiej i Piastowskiej, wraz ze skrzyżowaniami z ulicami Piłsudskiego i Krakowską. Będzie to jedna z największych drogowych inwestycji, realizowanych w ostatnim czasie w naszym mieście. Jej inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Dzięki inwestycji ma się usprawnić ruch oraz poprawić bezpieczeństwo w tej części miasta.

– Rozpoczęcie prac budowlanych planujemy na 5 czerwca. Ich zakończenie nastąpi do 30 października 2017 roku – informuje rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski.

Przebudowanych będzie 750 metrów drogi wraz z infrastrukturą podziemną. Przebita zostanie ulica Piłsudskiego. W rejonie Miejskiego Domu Kultury powstanie rondo z możliwością przewodzenia na dwa tempa. Jednocześnie zostanie przebudowane skrzyżowanie bezpośrednie drogi 91 Piotrków – Częstochowa i drogi 42 Kluczbork – Radomsko. Będzie też pełna automatyka sygnalizacji świetlnej.

O zabezpieczeniu w budżecie państwa 15 mln złotych na realizację tej inwestycji poinformował w ubiegłym roku goszczący w Radomsku wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD