„CZERWONE” DARMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY?

Reklama

Czy dzieci i ucząca się młodzież, zamieszkała na terenie miasta będzie mogła korzystać z darmowej miejskiej komunikacji? Wszystko wskazuje, że tak. Prezydent Radomska złożył do rady miejskiej stosowny projekt uchwały.

– Chciałbym, aby darmowa komunikacja miejska dla uczących się dzieci i młodzieży zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. Moim zdaniem jest to realna data, jeżeli radni na najbliższej sesji (22 listopada – dop. red.) przychylą się do złożonego przeze mnie projektu uchwały – zauważył podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc.

Prezydencki projekt, oprócz bezpłatnych przejazdów dla dzieci i uczącej się młodzieży  przewiduje również dotychczasowe ulgi dla tych kategorii i grup pasażerów, którzy do tego czasu byli i nadal są uprawnieni do bezpłatnych przejazdów.

We wprowadzeniu darmowej komunikacji prezydent Radomska dostrzega wiele plusów. – Główne cele wprowadzenia bezpłatnych przejazdów dla mieszkających w Radomsku dzieci i młodzieży szkolnej to w pierwszej kolejności zachęcenie młodych mieszkańców Radomska i wypracowanie w nich przyzwyczajenia do korzystania z komunikacji miejskiej. Ponadto, dążenie do zwiększenia liczby pasażerów miejskiego operatora komunikacyjnego oraz uczynienie Radomska miastem przyjaznym i otwartym, a także konkurencyjnym w stosunku do sąsiednich miejscowości – wylicza prezydent Ferenc.

Koszt wprowadzenia darmowej komunikacji oszacowano na 100 – 120 tys. złotych. – Moim zdaniem zabezpieczenie takich pieniędzy w budżecie miasta nie jest problemem – mówi Ferenc.

Jeżeli propozycja prezydenta Radomska zyska uznanie w oczach radnych, wówczas warunkiem korzystania z bezpłatnej komunikacji przez dzieci i uczącą się młodzież będzie wyrobienie elektronicznego biletu MPK. Jego jednorazowy koszt to 7 złotych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD