DZIECKO UCZESTNIKIEM LIBACJI ALKOHOLOWEJ

Reklama

Noc w policyjnym areszcie spędziła 31 – letnia kobieta, która mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie opiekowała się swoim synem.

15 listopada 2017 roku, około godziny 20.00 policjanci zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań w gminie Gomunice wraz z nietrzeźwymi kobietami przebywa małe dziecko.

– Natychmiast do wskazanego miejsca pojechał dzielnicowy oraz patrol interwencyjny. Mundurowi, na miejscu zastali dwie nietrzeźwe kobiety i 9 -miesięczne dziecko. Policjanci ustalili, że 31 -letnia mieszkanka Częstochowy przyjechała wraz z synem w odwiedziny do swojej koleżanki i razem spożywały alkohol. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Lekarz nie miał uwag co do stanu zdrowia chłopca. O sytuacji został powiadomiony sędzia sądu rodzinnego, który zadecydował o umieszczeniu dziecka w pogotowiu rodzinnym. 16 listopada nieodpowiedzialna matka usłyszała zarzut bezpośredniego narażenia swojego syna na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Za takie zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Akta postępowania zostaną przekazane do sądu, który zadecyduje o losie dziecka i jego matki.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD