Reklama
KOMBIT-kasy

Czerwone strefy w Łódzkiem. Sytuacja epidemiczna w powiecie wieluńskim

Powiat wieluński zaliczony został do tzw. obszaru czerwonego, w którym obowiązują bardziej restrykcyjne zasady bezpieczeństwa. Do dzisiaj na terenie powiatu wieluńskiego stwierdzono 456 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, w tym aktualnie chore są 193 osoby (254 osoby dotychczas wyzdrowiały, a 9 zmarło).

W związku ze stwierdzeniem ogniska SARS-CoV-2 w zakładzie produkcyjnym WIELTON w dniach 8.08 – 10.08 przeprowadzona została akcja pobierania wymazów od pracowników przedsiębiorstwa. Próbki do badania każdego dnia pobierane były przez trzy zespoły: Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Starostwa Powiatowego w Wieluniu. W działania zaangażowane były również: WCZK w Łodzi, PCZK w Wieluniu, WSSE w Łodzi, PSSE w Wieluniu, KPP w Wieluniu, laboratorium DiMedical oraz firma WIELTON. W ciągu trzech dni przebadane zostały 972 osoby – stwierdzono 34 wyniki dodatnie.

– Sytuacja epidemiczna w powiecie wieluńskim, w tym firmie WIELTON, jest monitorowana i planowane są kolejne działania, które spowodują wygaszenie ogniska oraz ustabilizowanie sytuacji w całym powiecie. Na uwadze należy również mieć sytuację panującą w powiecie wieruszowskim zaliczonym do „obszaru żółtego” – na dzień dzisiejszy jest tam 49 osób zakażonych (dotychczas zachorowało 361 osób – 300 wyzdrowiało, 12 zmarło) – informuje Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego.

W całym województwie łódzkim do dzisiaj zachorowały 4394 osoby, z czego aktualnie zakażonych jest 681, wyzdrowiało 3495, zmarło 218. Dzisiaj są 43 kolejne zakażenia koronawirusem z czego 12 z powiatu wieluńskiego (w tym 10 z firmy WIELTON)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW