CZERWONOKRZYSKA WIGILIA

Reklama

Jak co roku, radomszczański oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował świąteczne spotkanie. Wzięło w nim udział 60 osób, podopiecznych PCK, a także osób samotnie wychowujących dzieci. Jak na świąteczne spotkanie przystało, nie mogło zabraknąć tradycyjnych wigilijnych potraw oraz Świętego Mikołaja, który hojnie obdarował młodych radomszczan.

– Staramy się zapraszać na świąteczne spotkania każdego roku inne osoby. Dlatego zaprosiliśmy też matki i ojców samotnie wychowujących dzieci. Być może nie jest to ogromna wigilia, być może jest skromna, ale na pewno bardzo potrzebna – mówi prezes PCK w Radomsku Małgorzata Lewandowska.

Spotkanie zostało przygotowane ze środków własnych PCK, a także dotacji przekazanych przez TBS i PGK. Małgorzata Lewandowska podkreśla, że to nie jedyna przedświąteczna akcja, zorganizowana przez Polski Czerwony Krzyż.

– Obdarowujemy naszych podopiecznych oraz niepełnosprawne dzieci paczkami. Pozyskaliśmy na ten cel środki z urzędu miasta oraz od wojewody łódzkiego. Dzięki temu udało się przygotować 140 świątecznych paczek. Poza tym, wczoraj przeprowadziliśmy kwestę uliczną, podczas której uzbieraliśmy ponad 1400 złotych. Za te pieniądze przygotujemy kolejne paczki – wyjaśnia Małgorzata Lewandowska.

Na tym nie koniec upominków, jakie PCK przekaże osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Cały czas trwa zbiórka produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności, prowadzona w radomszczańskich szkołach i przedszkolach. Podobna zbiórka zostanie przeprowadzona również w najbliższy poniedziałek i wtorek oraz w piątek i sobotę. Wolontariuszy PCK będzie można spotkać w kilku marketach na terenie miasta.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD