MAGIA ŚWIĄT ZAWITAŁA DO SOSW

Reklama

Tradycyjnie, jak co roku w okresie przedświątecznym w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Radomsku odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek.

W magicznej atmosferze piernikowych dekoracji, blasku choinkowych lampek i świec uczniowie ośrodka z wielkim przejęciem prezentowali przygotowane przez siebie kolędy i piosenki świąteczne. Wspólne kolędowanie w placówce wywołuje zawsze wiele emocji i wzruszeń, ponieważ stwarza możliwość zaprezentowania umiejętności i zdolności, które tkwią w osobach niepełnosprawnych. – Część naszych niemówiących podopiecznych wspomagała się alternatywnymi metodami komunikacji, takimi jak gesty Makatonu lub obrazkowe symbole PCS. Za swój trud i zapał każdy uczestnik festiwalu tradycyjnie otrzymał słodki upominek – zauważa nauczycielka Anna Cieślak.

W tym roku były to piernikowe bałwanki. Dzięki wspólnemu kolędowaniu uczniowie, ich opiekunowie i nauczyciele przeżywają wiele pozytywnych wzruszeń, radość i magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. – Mamy poczucie wspólnoty oraz świadomość potrzeby kontynuowania przepięknej, polskiej tradycji – podkreśla A. Cieślak.

Festiwal Kolęd i Pastorałek odbył się w SOSW już po raz czwarty.

(tekst i foto: SOSW)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD