Czwarta fala się rozpędza. Apel Sanepidu

Reklama

Koronawirus to wciąż duże zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Wirus nie zniknął i wciąż atakuje. Jesteśmy w sytuacji, kiedy czwarta fala zachorowań na COVID-19 przybiera na sile.


Dlatego też, aby nie dopuścić do powtórzenia scenariusza sprzed roku, kiedy to stanęliśmy w obliczu ogromnej liczby zachorowań i wprowadzenia w całym kraju lockdownu, musimy nauczyć się żyć z zasadami sanitarnymi, traktować je jako część naszego codziennego życia i w dalszym ciągu je respektować.

Wobec powyższego Państwowa Inspekcja Sanitarna zwraca się z apelem o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń i nakazów oraz zastosowanie poniższych zasad:

  • W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza wystąpienia gorączki i innych objawów grypopodobnych, należy pozostać w domu i zaniechać pójścia do pracy, szkoły czy na uczelnię.
  • Należy przestrzegać zasadę DDM (dezynfekcja, dystans, maseczka) w zakładach pracy, podczas imprez masowych oraz we wszystkich przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy, centra handlowe, urzędy, kościoły itp.
  • Korzystanie z dostępnych i bezpłatnych szczepień p/COVID-19, których celem jest przede wszystkim ochrona przed ciężkim przebiegiem choroby oraz trudnymi do przewidzenia powikłaniami.

Nasze odpowiedzialne zachowanie oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów będą miały wpływ na rozwój sytuacji i dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.


Czytaj też: Rekord czwartej fali. W powiecie 16 nowych zakażeń

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD